Afgelopen weekend vond de zesde editie van de ScholenArenA plaats in de Passenger Terminal aan het IJ. Bijna zeventig middelbare scholen waren aanwezig om informatie te geven en vragen te beantwoorden van leerlingen en hun ouders.
De ScholenArenA wordt georganiseerd door het Samenwerkingsverband Voortgezet Onderwijs Amsterdam en heeft als doel een eerst kennismaking met het ruime scholenaanbod in Amsterdam, Diemen en Weesp.
Ook dit jaar was er op vrijdagmiddag een prikkelarm uur, speciaal voor leerlingen die zich oriƫnteren op voortgezet speciaal onderwijs, kleinschalig ondersteunend voortgezet onderwijs en praktijkonderwijs.
Naast de scholen was er een aantal maatschappelijk stands aanwezig op de ScholenArenA, waaronder OCO en het Leerlingsteunpunt passend onderwijs. Hier stonden medewerkers klaar om ouders en leerlingen te helpen en te informeren over onderwijs.
Honderden ouders en leerlingen kwamen bij OCO langs met vragen over schoolkeuze, passend onderwijs en de Centrale Loting & Matching. Hieronder een korte impressie.
Antwoorden op vragen over de loting staan in: ‘Veelgestelde vragen over de Centrale Loting & Matching’
Benieuwd naar de sfeer op de ScholenArenA? Ons jongste OCO-teamlid, Davida (groep 8), liep met haar camera rond om de scholenmarkt in beeld te brengen en leerlingen en een docent te interviewen.